Haber

Sony Bir Kez Daha Açıkladı: PlayStation 5’in Duyurusu 2021’e Sarkmayacak

Sony Interactive Entertainment Yöneticisi Eric Lempel, PlayStation 5’le ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bugüne dek dillendirilen PlayStation 5’in gecikeceği iddialarına açıklık getiren Lempel, lansmanın bu yıl içerisinde yapılacağını söyledi. Lempel’in iddiaları, lansman etkinliğindeki bazı detayları da gösteriyor.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, PlayStation 5 hayranlarını heyecanlandıracak bir açıklama yaptı. Sony Interactive Entertainment yöneticilerinden Eric Lempel, GamesIndustry’ye yaptığı açıklamalarda yaklaşmakta olan konsolla ilgili önemli bir detaya değindi. Lempel tarafından yapılan açıklamalar, PlayStation 5’te en azından şimdilik herhangi bir gecikme olmadığını gözler önüne seriyor.

Eric Lempel, PlayStation 5’le ilgili yaptığı açıklamalarda, yeni oyun konsolunun gecikmeyeceğini kesin bir dille ifade etti. Lansmanı bu yıl mutlaka gerçekleştireceklerini söyleyen yönetici, bu sayede PlayStation 5’in gecikeceğine dair iddiaları da ortadan kaldırmış oldu. Açıklamalarını sadece lansmanla sınırlamayan Lempel, PlayStation 5 hayranlarına da sevindirici bir müjde verdi.

Lempel, PlayStation 5’in lansman etkinliğinde konsolun oyunlarıyla ilgili de açıklamalar olacağını belirtti. Lempel’in açıklamaları, PlayStation 5’te oynanacak yeni oyunların da bu lansman etkinliğinde tanıtılacağının açık bir göstergesi. Yaptığı açıklamalarda ne kadar iddialı olduğunu açıkça göstermek isteyen Lempel, PS5 lansmanının bugüne kadarkilerin en iyisi olacağını ifade ediyor. Üstelik lansman etkinliği kapsamında hem birinci hem de üçüncü taraf geliştiricilerin oyunları tanıtılacak.

PlayStation 5’in gecikeceğine dair iddiaların temel nedeni, koronavirüs pandemisiydi. Çünkü pandemi nedeniyle özellikle de dünya genelindeki tüm fabrikaların neredeyse çalışmayacak hale gelmeleri, başta teknoloji üreticileri olmak üzere tüm sektörleri derinden etkiledi. Hal böyle olunca da PlayStation 5’in de gecikebileceği söyleniyordu. Lempel, bu duruma da açıklık getiriyor.

Lempel’e göre PlayStation 5’in gecikmeyecek olması, bu yolda pürüzlerin olmadığı anlamına gelmiyor. Hatta Lempel’e göre Sony, PlayStation 5’le ilgili her konuda çok ciddi sıkıntılar çekiyor. Tüm bunların şirketteki her birimi derinden etkilediğini ifade eden Sony yöneticisi, zorlukların üstesinden hep birlikte gelmeye çalıştıklarını vurguluyor.

Sony Interactive Entertainment Yöneticisi Eric Lempel tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda, PlayStation 5’in bu yıl sonunda çıkacağının artık neredeyse kesin olduğunu söyleyebiliriz. Ancak PlayStation 5’le ilgili hala bilinmeyen pek çok şey var. Örneğin bu konsolun fiyatının ne kadar olacağını bilmiyoruz. Ayrıca PlayStation 5’e ne zaman kavuşacağımız da şu an için büyük bir sır olarak karşımızda.

Daha Fazla Göster

OyuncuRuhu

Kendi özgün haberlerimiz ve içeriklerimiz için editörler arıyoruz. Oyuncuruhu Ekibine katılmak istiyorsan, [email protected] adresine mail göndermen yeterlidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı